Ako vytvoriť hru

Hru si môže vytvoriť každý a vytváranie hier sa robí vo webovom editore priamo tu na stránke. Stačí sa zaregistrovať a prihlásiť. Po prihlásení vám pribudne v menu položka Moje hry.

Postup tvorby hry je nasledovný:

  1. Kliknutím na „Pridať >> Hru“ sa dostanete on obrazovku pridávania novej hry. Pri jej vytváraní, je potrebné zadať:
  • názov hry,
  • krátky popis do mobilnej aplikácie,
  • názov / meno organizátora,
  • dátum a čas začiatku, konca a vyhlásenia výsledkov.

Nezabudnite podrobne rozpísať pravidlá hry, aby ste sa vyhli zbytočným nedorozumeniam medzi hráčmi.

Každá hra je po vytvorení neaktívna, v prehľade ju vidíte ako šedý riadok. Hotovú hru si môžete prepnúť do aktívneho stavu priamo z prehľadu hier.

Pozor, aplikácia Objavujme je momentálne v beta verzii. Každá novovytvorená hra musí byť schválená administrátorom stránky. Spravidla to netrvá dlhšie ako 24 hodín od vytvorenia hry. Ak je všetko v poriadku, hra bude označená ako povolená a začne sa zobrazovať v mobilnej aplikácii Objavujme (resp. jej anglickom variante Game & Quiz).

  1. Pri vytváraní hry môžete pridať dva ilustračné obrázky, ikonu (200×200 bodov) a poster (800×600 bodov). Pri pridávaní obrázku máte možnosť nahrávaný obrázok zmenšiť a spraviť z neho orez, nemusíte si ho teda zvlášť pripravovať vo vašom počítači.

Nezabudnite pri hre vyplniť podmienky pre účastníkov hry. Je to priestor, kam môžete uviesť napríklad výhry, ktoré čakajú na víťaza, alebo obmedzenia, ktoré platia pre účastníkov (napr. vek minimálne 15 rokov).

  1. Aby ste mohli pridávať body do vytvorenej hry, potrebujete si hru zvoliť v prehľade hier (odkaz úplne napravo pri každej hre). Po zvolení hry sa vám zmení horné menu editora – máte tam linku na prehľad bodov zvolenej hry a v rozbaľovacom menu máte možnosť pridať nový bod. Po vyplnení formulára s novým bodom a uložení vám k hre pribudne nový bod.

Obrázky k bodu je možné pridávať až po prvom uložení bodu. T.j. bod najprv vytvoríte, potom si ho otvoríte na editáciu a vo formulári pribudnú odkazy na pridanie obrázkov. Opäť ide o ikonu (200×200 bodov) a ilustračné obrázky (800×600 bodov).
Rovnaký postup je pri mazaní bodu. Ak chcete zmazať bod, ktorý má obrázky, najprv obrázky zmažete z formulára na editáciu bodu. Bod uložíte. Potom bude možné z prehľadu bodov hry bod vymazať (ikona smetného koša).

Každá lokalita hry má dva dôležité údaje. Počet bodov, ktoré účastník získa, keď prejde túto lokalitu. A rádius, v rámci ktorého platí získanie bodov. T.j. rádius 100 metrov znamená, že stačí, aby účastník bol 100 metrov od hľadanej lokality a môže si ju označiť ako prejdenú. Väčší rádius sa hodí pri veľkých objektoch – napr. hradoch, múzeách či kostoloch. Malý rádius je lepší pre sochy, pamätníky, studničky alebo rázcestníky. Veľmi malý rádius (pod 5 metrov) nie je veľmi vhodný, pretože niekedy sa mobilu nepodarí určiť svoju polohu veľmi presne (napríklad ak je hľadaná socha v parku pod stromami).

Ak si neviete poradiť alebo máte nejaké otázky, píšte, prosím, na info@objavujme.sk.