CPR Sigord

Všetky úlohy z hry CPR Sigord

Na ceste

Základné informácie o úlohe

Lokalita CPR
Kategória les
Počet bodov 15
Typ úlohy Geo-Kvíz

Popis: Mojžišovo putovanie začína na hore Sinaj, kde sa mu zjavil Boh v horiacom kre, ktorý zháral a nezhorel. Keď sa k nemu Mojžiš priblížil, Boh k nemu prehovoril a posiela ho do Egypta, aby vyviedol Izraelský národ z otroctva. Vtedy sa Mojžiš pýta Boha na jeho meno, ktoré mal predstaviť Izraelskému národu. Táto udalosť je zaznamenaná v tretej kapitole knihy Exodus. A práve v 14 verši tejto kapitoly nájdeš prvé dve slova z kľúča, ktorý hľadáš. Nasledujú po slovách: Izraelitom povieš: "Ja som" ....... ............ (slová v druhej polovici verša)

Otázka pre teba:
Čomu sa naučil Mojžiš, keď sa stretol s Bohom na hore Sinaj? Čo si myslíš? O tom sa možte porozprávať v skupinke pri hľadaní Ďalšieho bodu.


Kvíz

Otázka: Čo si mala vypítať každá izraelská žena od svojej egyptskej susedky a spolubývajúcej? (odpoveď môžeš nájsť v Ex3)
Možnosti:
  1. oblečenie
  2. stan
  3. vodu a jedlo
  4. džbány a nádoby na vodu
  5. strieborné a zlaté predmety
  6. látky a deky

Miesto

O projekte

Objavujme.sk je projekt turistického portálu Podmevon.sk a vývojárskeho štúdia Pathfinger. Objavujme.sk je vo fáze otvorenej beta verzie. Všetko funguje, ale ďalšie funkcie ešte pribudnú. Ak ste našli chybu, alebo máte tip na nejakú zaujímavú funkciu, napíšte nám prosím.